© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   16.01.2020

Projekt archiwum społecznego „Pewnego razu w Wilanowie”

Zbuduj z nami archiwum społeczne!

Osobiste historie, fotografie z rodzinnych albumów, pocztówki, filmy i pamiątki – dzięki nim wspólnie stworzymy niepowtarzalny zbiór wspomnień związanych z wilanowską rezydencją.

„Pewnego razu w Wilanowie” to projekt tworzony przez wolontariuszy, którego celem jest zbudowanie archiwum społecznego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w tym archiwum historii mówionej.

Pokaż rodzinne zdjęcia i pamiątki

Poszukujemy pamiątek związanych z pałacem, a także z ogrodami, okolicznymi budynkami i Polami Morysińskimi – terenem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach projektu skanujemy, opracowujemy i opisujemy wybrane materiały, które następnie ponownie trafiają do właścicieli.

Opowiedz o swoich wspomnieniach

Zależy nam na zachowaniu relacji związanych z historią królewskiej rezydencji. Z osobami chętnymi, by podzielić się swoimi wspomnieniami, wolontariusze w dogodnym miejscu i terminie przeprowadzą wywiad. Nagrania zostaną włączone do archiwum historii mówionej muzeum.

Jak dołączyć do programu?

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem swoich relacji lub pamiątek do społecznego archiwum muzeum, zapraszamy do kontaktu:

Marlena Pierepioka
pewnegorazu[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: +48 882 341 110

Dołączcie do naszej grupy na Facebooku, gdzie wymieniamy się wspomnieniami, pamiątkami i zdjęciami z rodzinnych albumów czy telefonów komórkowych: Link do grupy Pewnego rodzaju w Wilanowie na Facebooku.

Wolontariusze
Nasz projekt jest możliwy dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Dziękujemy!

Partner projektu:

Logo Centrum Kultury Wilanów