© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   05.04.2023

„Pewnego razu w Wilanowie” – wystawa online

Osobiste historie, fotografie z rodzinnych albumów, pocztówki, filmy i pamiątki – dzięki nim wspólnie tworzymy archiwum społeczne - niepowtarzalny zbiór wspomnień związanych z królewską rezydencją i historyczną zabudową Wilanowa.

Wspomnieniami dzieliliśmy się na wystawie plenerowej przy ul. Wiertniczej. Czas mija, ale zostają piękne chwile zachowane na fotografiach. Wystawę ciągle możecie zobaczyć online!

Pewnego razu w Wilanowie” to projekt tworzony przez pasjonatów historii, wolontariuszy i wszystkich tych, którym Wilanów jest bliski. Bądź częścią naszej społeczności!

Dziękujemy Karolinie Kowalskiej za zaangażowanie w rozwijanie tego projektu społecznego, budowanie zaufania i pozyskiwanie darczyńców oraz cennych fotografii. Obecnie kuratorką projektu jest dr Ewa Mostowicz-Kapciak. Piszcie do nas, dzielcie się z nami!

Dziękujemy Panu Robertowi Woźniakowi, dyrektorowi Centrum Kultury Wilanów, za sfinansowanie wystawy, a Pani Ewelinie Jankowskiej, dyrektorce Zespołu Szkół nr 79 w Warszawie im. Stanisława Kostki Potockiego, za udostępnienie przestrzeni na prezentację (wystawa była umieszczona na ogrodzeniu szkoły).

Wszystkich zainteresowanych przekazaniem swoich zdjęć lub pamiątek do archiwum społecznego muzeum, zapraszamy do kontaktu:

Ewa Mostowicz-Kapciak
tel. 22 544 27 72, tel. 22 544 27 67
pewnegorazu[at]muzeum-wilanow.pl