© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   10.07.2018

Podwieczorek u króla | relacja z wydarzenia

W czwartek 19 lipca w parku wilanowskim spędziliśmy razem wieczór na trawie. Rozmawialiśmy o smakach kuchni staropolskiej, głównie XVII-wiecznej, i podzieliliśmy się ulubionymi przepisami oraz zdjęciami.

Przygotowaliśmy mały poczęstunek, czerpiąc inspiracje ze staropolskich książek kucharskich. Podzieliliśmy się z Wami przepisami, a kucharze z wilanowskiego zespołu opowiedzieli o swoich sprawdzonych sposobach na udane gotowanie potraw godnych królewskiego podniebienia. Spotkanie relacjonowaliśmy w mediach społecznościowych z hasztagami #PalaceDay, #EuropeanRoyalTables i #EuropeForCulture.

W ten sposób 19 lipca obchodziliśmy PalaceDay – Dzień Pałaców. Zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami i zdjęciami związanymi z królewskimi rezydencjami w Europie oraz oznaczania ich hasztagiem #PalaceDay. Stworzyliśmy też okazję do nowych wspomnień, zapraszając na podwieczorek na trawie w letniej rezydencji króla Jana III.

Dziękujemy, że z nami byliście!

MIEJSCE: park wilanowski | okolice Pompowni nad jeziorem
TERMIN: 19 lipca 2018 r., godz. 18.00–20.00
WSTĘP: bezpłatny

„Podwieczorek u króla” był częścią „Miejsca przy królewskim stole”, międzynarodowego, wspólnego projektu organizowanego przez 21 instytucji w 12 krajach. 19 lipca goście Europejskich Rezydencji Królewskich dzielili się wspomnieniami i spotykali w ogrodach, by wspólnie odkrywać dziedzictwo kulinarne.

WIĘCEJ o wydarzeniu: Facebook 

WIĘCEJ o projekcie: European Royal Residences

_________________________________________________________________________ 

KONTAKT

Paulina Szulist-Płuciniczak
t: + 48 22 544 27 87, +48 509 300 242
m: pszulist[at]muzeum-wilanow.pl

_________________________________________________________________________

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018