© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   22.09.2016

Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów

Zapraszamy dzieci na spacery po historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie. W ogrodach i parku, które otaczają pałac, żyje mnóstwo zwierząt, rosną różnobarwne kwiaty i ogromne drzewa. Są tu także strumień, jezioro, dwie wyspy i zatoka.

Specjalnie dla młodych miłośników przyrody przygotowaliśmy przewodnik Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów. Znaleźć w nim można wiele przyrodniczych ciekawostek, opisów roślin i zwierząt oraz propozycji spacerów na każdy miesiąc w roku. Przyroda lubi zaskakiwać, a dzieci zadają wiele pytań, o czym można się przekonać w czasie rodzinnych wycieczek. Wielu rodziców doceni możliwość korzystania z tej pięknej i ciekawej książki, dostępnej już w e-sklepie.

Tylko kiedy najlepiej wybrać się do historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie? Może wiosną, gdy ptaki wracają z zimowisk, a w parku zakwita biało-żółty łan zawilców? Albo latem, gdy nad jeziorem latają bajecznie kolorowe ważki? Może jesienią, gdy czerwienią się klony i złocą graby? A może jednak zimą, gdy po zamarzniętym jeziorze do parku przychodzą sarny? W ogrodach wilanowskich zawsze dzieje się coś ciekawego. Przekonuje nas o tym autorka książki, Julia Dobrzańska, której opowieści zilustrowała Greta Samuel.

Wydawnictwo: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Przedział wiekowy: 6+
Cena: 20 zł
Objętość: 168 str.
ISBN: 9788363580759

Patroni medialni: TVP ABC, Dziecko w Warszawie

TVP ABC - logoDziecko w Warszawie - logo