© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   14.06.2018

Gra muzealna „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” | całe lato!

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Przekonaj się o tym dzięki międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!”. W tym roku startujemy po raz 13., tym razem pod hasłem: „Szczęśliwa trzynastka – warszawskie mity i przesądy”.

Masz detektywistyczną żyłkę, lubisz odkrywać nowe miejsca i rozwiązywać zagadki? To idealny zestaw na wakacje w mieście! Zapraszamy rodziny z dziećmi, aby podczas międzymuzealnej gry odwiedziły interesujące i nieoczekiwane zakątki!

Dlaczego świeczniki wykonywano tak bardzo starannie? Co robi Misiołek w Muzeum Niepodleglości? W którym muzeum znajduje się symboliczny klucz do miasta Savannach? Dlaczego podkowa przynosi szczęście? Dlaczego kiedyś królewskie łóżka były takie krótkie? Co w Muzeum Farmacji robi krokodyl? Czy wiesz, jak nazywają się mongolskie szachy? Tego wszystkiego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się w tegorocznej edycji naszej gry! Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, z nami nie można się nudzić!

A dla tych, którzy wykonają zadania przynajmniej z ośmiu miejsc, mamy nagrodę!

Aby zacząć grać, wystarczy wejść na stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl. Zapraszamy do udziału od 19 czerwca 2023 r., przygoda czai się tuż za rogiem!


Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz Złotego Słonecznika 2015 w konkursie na najciekawsze inicjatywy kulturalne dla dzieci.