© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   14.06.2018

Gra muzealna „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty” | start!

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Przekonaj się o tym dzięki międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!”.

W tym roku startujemy już po raz 12., tym razem pod hasłem: „Wielcy znani i nieznani”.

Co robił Magnus Haroldson na zamku w Czersku? Kim był przyjaciel Eugeniusza Bodo –Sambo? Czy na Arkę Noego zabrano koty? Kim jest korkorób? Kim był Jack Strong? Czy „Albatros” roznosił listy? Kto stworzył poetycki portret Pana Trąbalskiego? Co wręczył prezydent Warren G. Harding naszej noblistce na pamiątkę podczas jej podróży po Stanach Zjednoczonych? Która z żon wielkich polskich artystów z pasją hodowała rasowe kury? A może chcesz wiedzieć, co odkrył Gwidon Jakubowski przy ulicy Leszno w 1962 roku, podczas próby wkopania rury o dużej średnicy? A może zaciekawi Cię, kiedy to Stanisław August został Apollem?

Zapraszamy wszystkich miłośników przygody i detektywistycznych zagadek! Odwiedzimy najciekawsze miejsca w Warszawie i jej okolicach. Będziemy podziwiać wspaniałe budowle i imponujące okazy botaniczne, swoje sekrety odsłonią przed nami stare pałace i siedziby wielkich bohaterów. Będzie się działo!

Aby zacząć grać, wystarczy wejść na stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl. Zapraszamy do udziału do 10 września 2022 r., przygoda czai się tuż za rogiem!


Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz Złotego Słonecznika 2015 w konkursie na najciekawsze inicjatywy kulturalne dla dzieci.