© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Informacje praktyczne | GRUPY

Kontakt i rezerwacja biletów na zajęcia edukacyjne dla grup:

  • telefonicznie pod numerem: +48 798 290 977 (pon.–pt., godz. 9–16),
  • pisząc na adres: bilety@muzeum-wilanow.pl,
  • online (system płatności: PayU).

 

Informacji dotyczących wolnych terminów oraz dostępności zajęć edukacyjnych w językach obcych udziela Biuro Rezerwacji. 

Rezerwacji online na dany tydzień można dokonać najpóźniej do wtorku wieczorem w poprzedzającym tygodniu. O ewentualne wolne terminy na dany tydzień, które nie są już dostępne online, można pytać w Biurze Rezerwacji muzeum. 

W przypadku rezerwacji zajęć łączonych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z Biurem Rezerwacji. 

Udział w zajęciach wymaga uiszczenia z góry opłaty za bilet tematyczny i bilety wstępu (min. 10 biletów). W przypadku zwiększenia liczby uczestników dodatkowe bilety można dokupić w kasie muzealnej (łącznie do 15 osób).

Grupy zorganizowane osób, które nie ukończyły 18 lat, mogą brać udział w zajęciach edukacyjnych wyłącznie z opiekunami.

Jeśli uczestnicy warsztatów kulinarnych mają alergie pokarmowe, a pszczelarskich – alergie na jad owadów, prosimy o zgłoszenie tego przy rezerwacji.

Prosimy o punktualność, spóźnienie dłuższe niż 15 minut spowoduje utratę rezerwacji i brak możliwości wzięcia udziału w zajęciach. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zakupu biletów onlineregulaminem zwiedzania pałacu i wystaw czasowychregulaminem zwiedzania parku oraz regulaminem warsztatów kulinarnych. 

Jak połączyć zajęcia?

Zachęcamy do spędzenia u nas całego dnia! Dzięki połączeniu zajęć o różnej tematyce i różnym charakterze uczestnicy będą mogli czerpać inspiracje z tradycji dawnej Rzeczypospolitej i odnaleźć ukojenie w królewskich ogrodach. Na podwójne zajęcia należy zarezerwować około trzech godzin. Propozycje łączenia zajęć edukacyjnych:

• lekcja historyczna + lekcja przyrodnicza

• lekcja historyczna/przyrodnicza + warsztaty historyczne/przyrodnicze/rekonstrukcyjne

• spacer tematyczny dla dorosłych + warsztaty rekonstrukcyjne

TANIEJ W PAKIECIE – zajęcia łączone (1+1)

Zachęcamy do skorzystania z oferty zajęć łączonych. Drugie, tańsze zajęcia zwolnione są z opłaty za bilet edukacyjny od osoby, obowiązuje jedynie bilet tematyczny od grupy.

Jak przygotować się do wizyty?

Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania uczestników do planowanej wizyty. Dzięki wprowadzeniu w temat i przekazaniu podstawowej wiedzy uczestnicy poczują się pewniej i swobodniej. Miejsce przestanie być im całkowicie obce, co sprawi, że aktywniej włączą się w zajęcia. Proponujemy skorzystanie z następujących materiałów:

• e-learningi i multimedia – interaktywne moduły pomocne w zdobywaniu wiedzy o historii i kulturze staropolskiej,

• filmy – około 10-miutowe opowieści o mieszkankach i mieszkańcach pałacu wilanowskiego, ich losach, pasjach i śladach ich działalności,

• Pasaż Wiedzy – obszerny zbiór opartych na badaniach naukowych artykułów na temat historii i kultury staropolskiej, przygotowanych przez specjalistów z różnych dziedzin.