© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   05.09.2019

Seminarium Forum Edukatorów Muzealnych „Wydarzenia wielkoskalowe – wydarzenia edukacyjne?” | 19 listopada

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Forum Edukatorów Muzealnych serdecznie zapraszają na seminarium „Wydarzenia wielkoskalowe – wydarzenia edukacyjne? Jak kreować wydarzenia dla masowego odbiorcy w muzeum – dobre praktyki”.

Wydarzenia edukacyjne o charakterze wielkoskalowym są coraz częstszą formą kontaktu z szeroką publicznością stosowaną przez muzea. Organizowane są w ramach zarówno imprez inicjowanych przez samorządy (np. Noc Muzeów, święta miasta, gminy dzielnicy, dożynki), jak również przez same muzea w związku z wydarzeniami powiązanymi bezpośrednio z misją instytucji.

Masowy charakter tych wydarzeń, a zatem duże uczestnictwo publiczności, daje instytucjom możliwości do promocji swojej działalności oraz docierania do różnych, często nowych grup odbiorców.

Czy jednak wydarzenia wielkoskalowe mogą jednocześnie mieć walory edukacyjne? Jak wyznaczyć standardy, aby były one spójne z misją instytucji kultury? Czy warto inwestować w organizację takich wydarzeń? Jakie mogą być ich korzyści, a jakie są zagrożenia? Jak przygotować takie wydarzenie, aby zachować zasady bezpieczeństwa?

Tej problematyce poświęcone będzie kolejne seminarium Forum Edukatorów Muzealnych, które odbędzie się 19 listopada br. w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

PROGRAM SEMINARIUM


Organizatorzy planują publikację elektroniczną materiału pokonferencyjnego w ramach planowanego poradnika „Edukacja w muzeum – instrukcja obsługi”.

Zapraszamy do udziału w seminarium.

INFORMACJE:

Zgłoszenia:

Rezerwacji biernego uczestnictwa można dokonać na stronie biletowej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Przewidziana jest opłata za udział w seminarium w wysokości 50 zł. Referenci nie ponoszą kosztów uczestnictwa.

Ważne daty:

Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 listopada 2019 r.

Kontakt w sprawie seminarium: aswitka@nifc.pl

logotypy