© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   04.05.2023

Szkolenie trenerów ECHOCAST | zgłoszenia do 1 października

Dołącz do trenerów ECHOCAST Polska!

Szkolenie trenerskie ECHOCAST Polska to propozycja dla pracowników instytucji kultury, którzy koordynują pracę i/lub szkolą osoby w zakresie profesjonalnych bezpośrednich kontaktów ze zwiedzającymi. Zapraszamy szczególnie edukatorów, wolontariuszy, przewodników, kuratorów, personel dozorujący, wartowników czy kasjerów.

Podczas szkolenia można zdobyć i przećwiczyć umiejętności trenerskie oraz poznać zaktualizowane materiały szkoleniowe ECHOCAST. To także spotkanie w gronie osób mierzących się z podobnymi wyzwaniami, co służy wymianie doświadczeń, inspiracji i wzajemnemu uczeniu się.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

  • masz predyspozycje trenerskie i chcesz rozwijać swoje umiejętności zawodowe;
  • występujesz publicznie (np. masz udokumentowane wykłady, referaty na konferencjach, prowadzone szkolenia);
  • pracujesz w muzeum lub innej instytucji kultury minimum rok (na umowę o pracę);
  • w swojej pracy odpowiadasz lub będziesz odpowiadać za szkolenie pracowników, którzy zajmują się bezpośrednimi kontaktami ze zwiedzającymi;
  • jesteś członkiem zespołu zadaniowego w projekcie kulturalnym.

Co daje szkolenie trenerskie ECHOCAST Polska?

Przede wszystkim zapewnia profesjonalne wsparcie osobom, które szkolą lub będą szkolić pracowników muzeów i innych instytucji kultury na co dzień pracujących z publicznością. Szkolenie podzielone jest na dwa moduły: teoretyczny i praktyczny. W pierwszej części omówimy zagadnienia związane z jakością obsługi gościa instytucji kultury, jego potrzeb, oczekiwań i odpowiedzi na nie ze strony instytucji. Drugi moduł ma charakter praktyczny. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z metodologią oraz narzędziami niezbędnymi do efektywnej pracy trenera i prowadzenia szkoleń ECHOCAST. W części praktycznej przećwiczą swoje umiejętności trenerskie pod superwizją.

Kiedy: 25–27 października 2023 r.

Gdzie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Koszt: 1500 zł. Cena obejmuje 3 dni szkolenia, przerwy kawowe oraz lunchowe, obsługę egzaminu oraz certyfikat trenerski (po zaliczeniu egzaminu).

Zgłoszenia: wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij do 1 października na adres: echocast@muzeum-wilanow.pl

O zakwalifikowaniu na szkolenie poinformujemy 2 października.

Pełen program szkolenia oraz harmonogram tegorocznej edycji:

Więcej o ECHOCAST Polska