© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   12.02.2024

„Tańcząca brzoza” – najnowszy utwór Sławy Przybylskiej


„Pamiętasz była jesień”, „Miłość w Portofino”, „Okularnicy” – chyba większość z nas od razu słyszy aksamitny głos Sławy Przybylskiej.

Niedawną premierę najnowszej piosenki artystki pt. „Tańcząca brzoza” Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie objęło patronatem medialnym. Zachęcamy do wysłuchania tego pięknego utworu: 


Sława Przybylska uczyła się śpiewu u prof. Wandy Wermińskiej. W 1958 r. została słuchaczką „Studium Estradowego Polskiego Radia”, w którym uczyła się sztuki interpretacji piosenki m.in. pod kierunkiem Jerzego Abratowskiego i Aleksandra Bardiniego. W tym samym roku nagrała piosenkę pt. „Pamiętasz była jesień” do filmu „Pożegnania” (reż. Wojciech Jerzy Has), która przyniosła jej ogromny rozgłos. W filmie „Popiół i diament” (reż. Andrzej Wajda) zaśpiewała piosenkę „Czerwone maki na Monte Casino”. W 1960 r. wystąpiła w filmie „Zezowate szczęście” (reż. Andrzej Munk) wykonując piosenkę „Kriegsgefangenenpost”.

Sława Przybylska czaruje swym głosem już od ponad 60 lat. Artystka wciąż występuje i jak przyznaje „bez śpiewania nie potrafi żyć”.


Opracowano na podstawie materiałów prasowych Impresariatu artystycznego Sławy Przybylskiej.