© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   06.05.2021

Ubiory sportowe i rekreacyjne XVII–XIX w. | konkurs

Moda to nie tylko bale, wystawne przyjęcia i wizyty w teatrze. Także zażywający rekreacji i aktywności fizycznych, oprócz wygody, cenią styl i odpowiedni wygląd! Na tym polu od wieków niewiele się zmieniło – oprócz oczywiście tegoż stylu! Dajmy się zainspirować i zaskoczyć dawnym obliczom sportu, prześledźmy historię sportowej mody, uchwyćmy i... odtwórzmy dawne trendy! Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w piątej edycji programu Wilanów dla Młodych Talentów i konkursie Ubiory sportowe i rekreacyjne od XVII do XIX wieku, którego celem jest rekonstrukcja wybranych strojów sportowych sprzed wieków. 

Program Wilanów dla Młodych Talentów adresowany jest do uczniów szkół odzieżowych i studentów kierunków projektowania ubioru. Integralną częścią programu jest konkurs, który stwarza uczestnikom warunki do odkrywania tajników krawiectwa historycznego. Służy temu wirtualne repozytorium specjalistycznej i praktycznej wiedzy z zakresu historii mody sportowej i rekreacyjnej na przestrzeni trzech wieków oraz przygotowane wykroje do wybranych rekonstrukcji ubiorów. 

Konkurs przewidziany jest dla osób do 30. r.ż., natomiast w związku z dużym zainteresowaniem wśród miłośników krawiectwa dawnego również starsi uczestnicy mogą zgłosić swoje prace (nie będą one jednak oceniane w konkursie, ale po zaakceptowaniu przez jurorów zostaną zaprezentowane na wystawach i w katalogu).


Termin nadsyłania zgłoszeń minął 15 lipca 2021 r. Życzymy sukcesów!


Kurator programu: Maria Zielińska, m: mzielinska@muzeum-wilanow.pl, t: 785 905 734

Etapy konkursu:

  1. Zgłoszenia – do 15 lipca 2021 r. Do 20 lipca 2021 r. na stronie internetowej konkursu konkursmoda.wilanow-palac.pl opublikujemy listę uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursu.
  2. Dostarczenie prac – 15–16 listopada 2021 r.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu – marzec 2022 r.

Strona konkursu: http://www.konkursmoda.wilanow-palac.pl/

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.