© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   02.03.2023

Urodziny po królewsku

„Urodziny po królewsku” to idealna propozycja dla tych, którzy chcą podarować dzieciom niezapomniany i wyjątkowy czas świętowania. Połączenie zabawy, celebracji wspólnych chwil oraz elementów edukacyjnych gwarantuje niezapomniane wrażenia, a wszystko w wyjątkowej przestrzeni barokowego pałacu i parku.

Nasi edukatorzy zadbają, by wszyscy uczestnicy warsztatów urodzinowych miło spędzili czas podczas wspólnego odkrywania tajemnic wilanowskiej rezydencji. Mając na uwadze różnorodne potrzeby i zainteresowania naszych Jubilatów, przygotowaliśmy cztery programy urodzinowe dla dzieci w wieku 6–12 lat. Wybierzcie ofertę dla siebie lub skontaktujcie się z nami po więcej szczegółów.

Urodziny u królowej 

Najwyższa pora wyciągnąć z kufrów odświętne stroje! Nadszedł ten wyjątkowy dzień, wybieramy się na urodziny do królowej! Będziemy przymierzać i oglądać jej najpiękniejsze suknie, nauczymy się odpowiedniego ukłonu i odwiedzimy apartamenty królowej Marii Kazimiery, zwanej Marysieńką! Poczujemy się jak jej damy dworu i poznamy tajniki codziennego życia tej wyjątkowej władczyni. Wspólnie wykonamy niesamowitą biżuterię godną najpiękniejszych szlachcianek!

#twórczo #modowo #szykownie

Urodziny u króla

Co to za zamieszanie, skąd ten ruch? To mieszkańcy dworu szykują się na urodziny u króla! Dołączcie do świętowania i jeszcze lepiej poznajcie króla Jana III. Poczujcie się jak XVII-wieczny szlachcic, wkładając żupan i kontusz. Przekonajcie się, jak zwycięzca spod Wiednia szykował się do zagranicznych wojaży. Stwórzcie model pojazdu, którym król podróżował do najdalszych zakątków Europy!

#konstruktorsko #podróżniczo #kreatywnie


Na tropie królewskiego pupila

To miał być wyjątkowy dzień. W końcu dziś królewskie urodziny! Ale król Jan od rana chodzi smutny i markotny. Może się nie wyspał albo urodzinowa uczta mu zaszkodziła? Nic podobnego – okazało się, że jeden z jego najdroższych pupili zaginął! Co tu począć? Weźcie mapę i lupy, wyostrzcie zmysł obserwacji, poczujcie się jak prawdziwi detektywi i wytropcie zgubę. Tylko wy możecie ocalić ten dzień!

#na łonie natury #przyrodniczo #w ruchu


Królewska uczta

Czy marzyliście kiedyś, żeby wziąć udział w królewskiej uczcie? Jeśli tak, to właśnie macie okazję spełnić to marzenie! Wraz ze swoimi gośćmi wcielicie się w postaci z dworu króla Jana III, m.in. kuchmistrza, oratora, kredencerza, szafarza czy krajczego. Zainspirowani przepisami z najstarszych książek kucharskich, przygotujecie kulinarny spektakl! Rozbudźcie smak i wyobraźnię, a będzie to niezapomniana uczta!

#sensorycznie #pysznie #kulinarnieKOSZT URODZIN

  • Urodziny u królowej, Urodziny u króla, Na tropie królewskiego pupila: 1000 zł + 40 zł od uczestnika (minimum 10 uczestników, maksymalnie 25)
  • Królewska uczta: 1000 zł + 80 zł od uczestnika (minimum 10 uczestników, maksymalnie 25)

W cenie otrzymasz: 

  • zajęcia edukacyjne poprowadzone według specjalnego, urodzinowego scenariusza, z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów,
  • w opcji „Królewska uczta” – danie obiadowe wykonane przez uczestników (zapewniamy produkty, narzędzia oraz wspólną ucztę),
  • ozdobne druki zaproszeń, które możesz wypisać i wręczyć swoim gościom,
  • po zajęciach czas w Oficynie Kuchennej na zorganizowanie poczęstunku,
  • bilety do parku dla rodzica każdego dziecka, które bierze udział w urodzinach,
  • zniżkę na pakiety urodzinowe w kawiarni dla rodziców dzieci biorących udział w urodzinach.

DODATKOWE INFORMACJE

Więcej informacji znajdziesz w regulaminach – zachęcamy, aby się z nimi zapoznać.  Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, napisz na adres: urodziny@muzeum-wilanow.pl

Rezerwacja