© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   18.11.2021

Wykład online „Rezydencja Wilanów...” | 30 listopada

We wtorek 30 listopada 2021 r. o godz. 16.00 odbędzie się wykład online dr Anny Ziemlewskiej pt. „Rezydencja Wilanów – pomnik sławy króla Jana III Sobieskiego”. To kolejne spotkanie z cyklu „Zamkowe rozmowy. Polskie rezydencje królewskie” zorganizowanego przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie.

Rezydencja wilanowska to dzieło wielu artystów wyrażające gusta i ambicje jej właścicieli z rodów Sieniawskich, Czartoryskich, Lubomirskich i Potockich, ale przede wszystkim – to pomnik chwały jej założyciela – króla Jana III Sobieskiego.

Dekoracje pałacu przekazują historię triumfów militarnych Jana Sobieskiego, odzwierciedlają jego erudycję, umiłowanie natury i wyjątkowe uczucie do ukochanej kobiety – Marii Kazimiery d’Arquien.

Wykład online „Rezydencja Wilanów – pomnik sławy króla Jana III Sobieskiego” odbędzie się we wtorek 30 listopada o godz. 16.00 (17.00 czasu ukraińskiego) – w języku polskim z tłumaczeniem na język ukraiński.

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja przez formularz (w języku ukraińskim) na platformir Zoom, dostępny na stronie: bit.ly/2YZkUbb.