Informacje praktyczne | GRUPY
Kontakt i rezerwacja biletów na zajęcia edukacyjne dla grup:
- telefonicznie pod numerem: +48 798 290 977 (pon.–pt., godz. 9–16),
- pisząc na adres: bilety@muzeum-wilanow.pl,
- online (system płatności: PayU).
→ Informacji dotyczących wolnych terminów oraz dostępności zajęć edukacyjnych w językach obcych udziela Biuro Rezerwacji.
→ Rezerwacji online na dany tydzień można dokonać najpóźniej do wtorku wieczorem w poprzedzającym tygodniu. O ewentualne wolne terminy na dany tydzień, które nie są już dostępne online, można pytać w Biurze Rezerwacji muzeum.
→ W przypadku rezerwacji zajęć łączonych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy z Biurem Rezerwacji.
→ Udział w zajęciach wymaga uiszczenia z góry opłaty za bilet tematyczny i bilety wstępu (min. 10 biletów). W przypadku zwiększenia liczby uczestników dodatkowe bilety można dokupić w kasie muzealnej (łącznie do 25 osób).
→ Grupy zorganizowane osób, które nie ukończyły 18 lat, mogą brać udział w zajęciach edukacyjnych wyłącznie z opiekunami.
→ Jeśli uczestnicy warsztatów kulinarnych mają alergie pokarmowe, a pszczelarskich – alergie na jad owadów, prosimy o zgłoszenie tego przy rezerwacji.
→ Prosimy o punktualność, spóźnienie dłuższe niż pół godziny spowoduje utratę rezerwacji i brak możliwości wzięcia udziału w zajęciach.
→ Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zakupu biletów online, regulaminem zwiedzania pałacu i wystaw czasowych, regulaminem zwiedzania parku oraz regulaminem warsztatów kulinarnych.
Ceny biletów na zajęcia edukacyjne:
Zajęcia w jęz. polskim:
• zajęcia historyczne, przyrodnicze oraz warsztaty kaligrafii i tańca dawnego dla dzieci i młodzieży:
10 zł/os. + 120 zł/grupa*
• warsztaty kulinarne i savoir-vivre’u dla dzieci i młodzieży:
15 zł/os. + 400 zł/grupa*
• spacery tematyczne oraz warsztaty kaligrafii dla dorosłych:
bilet wstępu do pałacu lub parku/os. + 120 zł/grupa*
• warsztaty kulinarne dla dorosłych:
bilet normalny (25 zł) lub ulgowy (20 zł)/os. + 500 zł/grupa*
Zajęcia w jęz. obcym:
• zajęcia historyczne, przyrodnicze oraz warsztaty kaligrafii i tańca dawnego dla dzieci i młodzieży:
10 zł/os. + 180 zł/grupa*
• warsztaty kulinarne i savoir-vivre’u dla dzieci i młodzieży:
20 zł/os. + 500 zł/grupa*
• spacery tematyczne oraz warsztaty kaligrafii dla dorosłych:
bilet wstępu do pałacu lub parku/os. + 180 zł/grupa*
• warsztaty kulinarne dla dorosłych:
bilet normalny (30 zł) lub ulgowy (25 zł)/os. + 700 zł/grupa*
* Jedna grupa nie powinna liczyć więcej niż 25 osób + opiekun w przypadku grupy niepełnoletniej.
Jak połączyć zajęcia?
Zachęcamy do spędzenia u nas całego dnia! Dzięki połączeniu zajęć o różnej tematyce i różnym charakterze uczestnicy będą mogli czerpać inspiracje z tradycji dawnej Rzeczypospolitej i odnaleźć ukojenie w królewskich ogrodach. Na podwójne zajęcia należy zarezerwować około trzech godzin. Propozycje łączenia zajęć edukacyjnych:
• lekcja historyczna + lekcja przyrodnicza
• lekcja historyczna/przyrodnicza + warsztaty historyczne/przyrodnicze/rekonstrukcyjne
• spacer tematyczny dla dorosłych + warsztaty rekonstrukcyjne
TANIEJ W PAKIECIE – zajęcia łączone (1+1)
Zachęcamy do skorzystania z oferty zajęć łączonych. Drugie, tańsze zajęcia zwolnione są z opłaty za bilet edukacyjny od osoby, obowiązuje jedynie bilet tematyczny od grupy.
Jak przygotować się do wizyty?
Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania uczestników do planowanej wizyty. Dzięki wprowadzeniu w temat i przekazaniu podstawowej wiedzy uczestnicy poczują się pewniej i swobodniej. Miejsce przestanie być im całkowicie obce, co sprawi, że aktywniej włączą się w zajęcia. Proponujemy skorzystanie z następujących materiałów:
• e-learningi i multimedia – interaktywne moduły pomocne w zdobywaniu wiedzy o historii i kulturze staropolskiej,
• filmy – około 10-miutowe opowieści o mieszkankach i mieszkańcach pałacu wilanowskiego, ich losach, pasjach i śladach ich działalności,
• Pasaż Wiedzy – obszerny zbiór opartych na badaniach naukowych artykułów na temat historii i kultury staropolskiej, przygotowanych przez specjalistów z różnych dziedzin.
Polecane

Lekcje muzealne | w pakiecie taniej! (artykuł)
Drodzy Nauczyciele, wiosną wybierzcie się z uczniami do Wilanowa! Bogata i różnorodna oferta warsztatów oraz lekcji muzealnych pozwoli Wam zaplanować pełen atrakcji i kreatywny dzień w muzeum. Zachęcamy Was do łączenia zajęć w pałacu, parku i wilanowskiej kuchni. W pakiecie jest taniej!

Lekcje muzealne (artykuł)
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych. Zachęcamy do łączenia lekcji muzealnych z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami historycznymi i lekcjami przyrodniczymi.

Wilanowski Top 15 (multimedium)
Wilanowski Top 15 to najcenniejsze, najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzą z całego świata …

Wszystkim wstęp wolny (film)
Stanisław Kostka Potocki tworzył swoją kolekcję ze znawstwem i pasją. Dobierał dzieła tak, by dały one wyobrażenie o wszystkich okresach i stylach na przestrzeni wieków. W 1805 roku otworzył muzeum w pałacu wilanowskim, dostępne dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale również kształtować gusta estetyczne współczesnych Polaków. Tak jest do dziś.

Edukacja dla najmłodszych - film (film)
Muzeum Pałac w Wilanowie to miejsce pełne niezwykłych opowieści - o królu Janie III, jego pięknej i mądrej żonie Marii …

Aktywności edukacyjne dla dorosłych (artykuł)
Rezydencja wilanowska wraz z otaczającym ją ogrodem należą dziś do najcenniejszych pomników polskiej kultury. Aby umożliwić bliższe zapoznanie się z …

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)
Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

Quiz wilanowski (multimedium)
Królów już nie ma w naszym kraju, za to królewski pałac w Wilanowie jest miejscem, gdzie królują opowieści. Przekonaj się o tym, wybierz postać z kolażu i odpowiedz na pytanie! W tym miejscu odkrywamy tajemnice mieszkańców pałacu wilanowskiego i ich pasje, o których nie mówią podręczniki szkolne. Warto poznać inne oblicze króla Jana III i zobaczyć, czym się zajmował, kiedy miał trochę wolnego czasu. Albo przekonać się, która z pięknych właścicielek królewskiej rezydencji była uzależnioną od mody salonową lwicą, a która twardą „rządziochą”. Rozwiązując quiz, idziesz miłą drogą do wiedzy...