© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   27.03.2019

Godziny otwarcia

PAŁAC

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i gwałtownym wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem Pałac zostaje zamknięty do odwołania. 

Równocześnie informujemy, że park oraz wystawa plenerowa pt. „Królewski Ogród Światła” funkcjonują bez zmian i pozostają udostępnione publiczności.

PARK I DZIEDZINIEC PAŁACU

od 11 do 31 października 2020 r.
park otwarty w godz. 9.00–16.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00)
16.00–17.00 przerwa techniczna
17.00–21.00 Królewski Ogród Światła (ostatnie wejście: godz. 20.00) 

od 2 listopada do 28 lutego 2021 r.
park otwarty w godz. 9.00–15.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00) 
15.00–16.00 przerwa techniczna
16.00–21.00 Królewski Ogród Światła (ostatnie wejście: godz. 20.00)

Wstęp na dziedziniec pałacu jest płatny w ramach biletu do parku. Zachęcamy do kupna biletów on-line.

Podczas gwałtownych wiatrów park czasowo zamykamy w trosce o bezpieczeństwo turystów. Do grudnia 2020 r. na terenie parku prowadzone są prace budowlane dot. drogi pożarowej – więcej informacji o budowie tutaj: LINK.

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

od 11 do 31 października 2020 r. – Królewski Ogród Światła jest otwarty dla zwiedzających w godz. 17.00–21.00 (ostatnie wejście: 20.00) 

od 2 listopada 2020 r. do 28 lutego 2021 r. – Królewski Ogród Światła jest otwarty dla zwiedzających w godz. 16.00–21.00 (ostatnie wejście: 20.00)

Królewski Ogród Światła jest nieczynny w dniach : 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2020 r.

Serdecznie polecamy zakup biletów online: bilety.wilanow-palac.pl. Uprzedzamy, że w tym sezonie bilety do Królewskiego Ogródu Światła będą dostępne jedynie online i w automatach biletowych na przedpolu pałacu.

MUZEUM DOSTĘPNE ONLINE

Pamiętajcie, że nasze muzeum jest wciąż dostępne online, dzięki cyfrowym zasobom. Odwiedzajcie nas wirtualnie tak często, jak tylko chcecie! Tu nie ma żadnych ograniczeń:

  • bit.ly/PasazWiedzy – zanurkuj w świat dawnej Rzeczypospolitej, na naszej stronie znajdziesz ponad 3300 opowieści o historii i kulturze, popularnonaukowe i naukowe teksty, które czyta się jak złoto
  • bit.ly/CyfroweZbiory i bit.ly/KolekcjaWilanowska – #KolekcjaWilanowska online: opowieści kuratorów zbiorów i zdjęcia zabytków kliknięcie od Ciebie
  • bit.ly/YTMuzeumWilanowskie – filmy z historiami o Janie Sobieskim, dawnych mieszkańcach rezydencji wilanowskiej i obecnej działalności muzeum, dostępne również w języku migowym
  • bit.ly/Sobiesciana – fascynuje Cię Jan Sobieski, a może ledwo kojarzysz go z Wiedniem? Zapraszamy do naszej bazy śladów związanych z rodem Sobieskich. Może się okazać, że w Twojej okolicy rośnie drzewo zasadzone przez samego króla!
  • bit.ly/MultimediaWil – interaktywne prezentacje historii rezydencji wilanowskiej i związanych z nią ludzi
  • bit.ly/GISWilanow – podróże palcem po niezwykłej mapie rezydencji wilanowskiej – interaktywnej, łączącej informacje z konkretnymi punktami w przestrzeni
  • bit.ly/WilanowGoogleArtCulture – muzeum wilanowskie w Google Art&Culture
  • bit.ly/DzwiekoweMuzeum – audiodeskrypcja, czyli słuchowiska dla każdego: spacery po muzeum, opowieści o pałacu, parku, kolekcji, dawnych mieszkańcach wilanowskiej rezydencji
  • bit.ly/ZainspirujSieWWilanowie – pomysły na twórcze wykorzystanie czasu w domu

Bądźmy w kontakcie – znajdziecie nas na Facebooku i Instagramie.

***
Obecnie Muzeum prowadzi kilka dużych projektów budowlanych, konserwatorskich i rewitalizacyjnych. Ich celem jest zabezpieczenie i restauracja wilanowskiej rezydencji, a także poprawa warunków ekspozycyjnych w pałacu. Zapewniamy, że dzięki realizowanym projektom królewska rezydencja zyska jeszcze więcej właściwego jej blasku. Przepraszamy za czasowe niedogodności.