UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

w_teatrze_zycia.jpg

Teatr jest wielką metaforą ludzkiego życia. A jeśli cały świat stał się teatrem, to cóż dopiero świat barokowego dworu, regulowany ścisłymi rytuałami, z charakterystyczną dla tej epoki grą konwencji. Właśnie o tym traktuje ta książka – o dramatach i komediach triumfatora spod Wiednia i pana na Wilanowie - króla Jana III.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wilanowski Klub Przyrodniczy | warsztaty rodzinne | 23 czerwca

aktualność

Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów przyrodniczych na temat roślin i zwierząt, które można zobaczyć w wilanowskich ogrodach. Wyciągnijmy z szaf kalosze i uzbrojeni w lupy i lornetki odkryjmy wspólnie fascynujący świat flory i fauny! Zapraszamy na wyśmienitą zabawę na świeżym powietrzu!

W świecie roślin

Soboty, 13.30–15.00

  

Najbliższe spotkanie:

23 czerwca 2018 r.:  Zioła i ich właściwości

W dawnych pamiętnikach przeczytać można, iż król Jan III chętnie przechadzał się po swoich ogrodach, a także interesował się właściwościami ziół. W czasie czerwcowych warsztatów poznamy zastosowanie lecznicze i kulinarne różnych roślin rosnących w wilanowskim parku. W części warsztatowej wykonanymy kilka eksperymentów, które zobrazują działanie wybranych substancji obecnych w ziołach (antocyjany, śluzy, saponiny), a także przygotujemy aromatyczne woreczki według starodawnej receptury.

Następne spotkania:

28 lipca 2018 r.:  Rośliny z królewskiego stołu

Za czasów króla Jana III ogrody wilanowskie wyglądały inaczej niż obecnie. Na północ i południe od pałacowego dziedzińca znajdowały się kwatery pełne warzyw, ziół, drzew i krzewów owocowych. W czasie spaceru dowiemy się, jakie gatunki uprawiano w ogrodach wilanowskich w XVII wieku, czym charakteryzowała się staropolska kuchnia dworska, a także poznamy ulubione jabłka królowej Marysieńki.

11 sierpnia 2018 r.:  Cały świat w Wilanowie

15 września 2018 r.:  Co kryje się pod ziemią?

20 października 2018 r.:  Dary jesieni

17 listopada 2018 r.:  Na styku kultury i natury


W świecie zwierząt

Niedziele, godz. 11.00–12.30

  

Najbliższe spotkanie:

15 lipca 2018 r.:  Przyroda wokół nas – jak zwierzęta radzą sobie w miastach?

Jakie zwierzęta występują w miastach? Czy są to te same gatunki co w lasach i na łąkach? Czym miasto różni się od innych ekosystemów? Co sprawia, że tylko niektóre gatunki obecne są w przestrzeni miejskiej? Jak możemy pomagać zwierzętom w miastach? Wspólnie poszukamy odpowiedzi w towarzystwie zwierząt zamieszkujących wilanowskie ogrody. 

Następne spotkania:

26 sierpnia 2018 r.:  Zwierzęcy rekordziści! Kto najszybciej, najwyżej, najdalej...?

23 września 2018 r.:  Leciała sójka za morze – o ptasich migracjach

14 października 2018 r.: Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? 

18 listopada 2018 r.:  Kim jest biolog – na czym polega praca naukowca?

__________________________________________________________________________

Miejsce: spotykamy się przy budynku kasy na przedpolu, zajęcia odbywają się przede wszystkim w ogrodach (niektóre w sali edukacyjnej lub pałacu).

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat.

Koszt: bilet w cenie 10 zł od osoby. Bilety można kupić w kasie muzeum lub online.

Ważne: Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Zajęcia pomyślane są jako całość i poszczególne spotkania uzupełniają się wzajemnie, ale można przyjść na dowolnie wybrane warsztaty poświęcone pojedynczemu zagadnieniu.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16), bilety@muzeum-wilanow.pl

__________________________________________________________________________

Kurator:

Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 38

__________________________________________________________________________

PATRONAT MEDIALNY:

Dziecko w Warszawie logo    


Podziel się:
Wykop Facebook
Przebiśniegi. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Kalendarium wydarzeń przyrodniczych 2018 (artykuł)

Sprawdź, kiedy możesz dołączyć do wspólnych obserwacji wilanowskiej przyrody i wziąć udział w różnorodnych przyrodniczych warsztatach i spacerach.

Bliskie spotkanie z ważką. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wilanowski Klub Przyrodniczy - fotorelacje (album zdjęć)

Czy marzyli Państwo kiedyś o eksploracji syberyjskiej tajgi, przemierzaniu dżungli Borneo, poznawaniu zwyczajów goryli górskich czy lampartów morskich? Aby zostać …

wiesci_kwadrat.jpg

Wieści z parku - blog przyrodniczy (artykuł)

Kiedy najlepiej odwiedzić park w Wilanowie? Jesienią, gdy przybierze królewskie barwy złota i purpury? Zimą, gdy gościnnie z północy zawitają …