UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Przewodnicy – informacje praktyczne

Kolejka do zwiedzania pałacu 3_fot. Maciej Lipiński.jpg

Grupy zorganizowane (tj. powyżej 10 osób) mogą zwiedzać pałac tylko z edukatorem muzealnym lub przewodnikiemMuzeum nie prowadzi usług przewodnickich, jedynie obsługę edukacyjną.
W przypadku wyboru zwiedzania pałacu z przewodnikiem obowiązek zapewnienia przewodnika leży po stronie organizatora wycieczki. Do każdej grupy liczącej nie więcej niż 25 osób wymagany jest jeden przewodnik lub edukator.

Poniżej można znaleźć listę osób, które zdały test kompetencyjny organizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie lub odbyły kursy doszkalające organizowane przez muzeum, zakończone testem kompetencyjnym.

Lista osób, które zdały test kompetencyjny organizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie:

WAŻNE INFORMACJE:

– w związku z deregulacją zawodu pilota wycieczek i przewodnika turystycznego, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku, informujemy, że przewodników wchodzących z grupą na zwiedzanie do pałacu obowiązuje bilet wstępu;

– Muzeum nie weryfikuje kompetencji językowych przewodników zewnętrznych, a jedynie ich wiedzę merytoryczną;

– na zwiedzanie grupowe wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
zegar_sloneczny_elewacja_ogrodowa_palac.jpg

Test wiedzy o Wilanowie (artykuł)

Sprawdź swoją wiedzę o Wilanowie! Przekonaj się, czy znasz wszystkie tajemnice królewskiej rezydencji. Serdecznie zapraszamy przewodników, pilotów grup, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem swojej wiedzy do wzięcia udziału w kolejnej edycji testu wiedzy o Wilanowie.

top15wilanowa.JPG

Wilanowski Top 15 (multimedium)

Wilanowski Top 15 to najcenniejsze, najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzą z całego świata …

spluwaczki.jpg

Przedmioty niecodzienne (multimedium)

W Wilanowie kolejni właściciele przez stulecia gromadzili w swoim domu najróżniejsze przedmioty. Znajdziemy wśród nich również przedmioty służące w życiu codziennym: do jedzenia, higieny osobistej, spania, pracy, odpoczynku. Rozszyfrowanie po latach sposobu ich wykorzystywania nie jest czasem łatwe. Mimo to – spróbujmy… Przed Tobą QUIZ.

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

plan_palacu.JPG

Interaktywny plan pałacu (multimedium)

Historia Pałacu Wilanowskiego rozpoczęła się 23 kwietnia 1677 roku, kiedy to wioska zwana jeszcze Milanów stała się własnością Jana III …

31_kons_prewencja_badania_stanu_zachowania_malowidla_scienne

Konserwatorzy i wilanowskie dzieła sztuki (album zdjęć)