UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Książka obejmuje zarówno dzieje rezydencji, jak też opis pałacu, jego wnętrz, ogrodu i otoczenia. Praca ma charakter małej monografii zabytku, mogącej jednocześnie towarzyszyć zwiedzaniu Wilanowa dzięki odpowiedniemu układowi treściowemu i graficznemu. Uwzględnia wyniki najnowszych odkryć archeologicznych i konserwatorskich oraz szeregu badań naukowych.O kanalizacji deszczowej – dalszy ciąg realizacji zadania „Roboty remontowe i zabezpieczające w budynku Oranżerii”

44_oranżeria.jpg

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie kończy obecnie przygotowania do udzielenia dodatkowego zamówienia publicznego na dokończenie przerwanych robót budowlanych. Ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony na wykonanie prac polegających w szczególności na realizacji fragmentu kanalizacji deszczowej przy budynku Oranżerii. Ostatnim etapem będzie podłączenie studni rozprężnej przewodem rurowym do zbiorczej kanalizacji deszczowej obsługującej muzeum. Wszystkie tego rodzaju prace, przewidziane w zadaniu „Roboty remontowe i zabezpieczające w budynku Oranżerii”, mają na celu zmodernizowanie i przystosowanie istniejącego systemu kanalizacji do obwiązujących obecnie przepisów prawnych.

Do wykonania pozostała jeszcze studnia z pompą pływakową – tzw. pompownia. Jej  kluczowym zadaniem będzie przyjęcie wody deszczowej, doprowadzonej przewodem rurowym z pobliskiej rury spustowej, z fragmentu dachu Oranżerii. Pompownia odbierze również wodę z odwodnienia liniowego znajdującego się w posadzce podestu zewnętrznej klatki schodowej przy budynku Oranżerii.

Dzięki pracy pompy pływakowej, umieszczonej w nowej studni, zgromadzona woda deszczowa będzie przesyłana do kolejnego elementu systemu – tzw. studni rozprężnej. Tam nastąpi redukcja dużych prędkości przepływu wody poprzez wytracenie nadmiaru energii.

Dodatkowe zamówienie publiczne w tym zakresie wynika ze wspomnianych problemów z realizacją zadania „Roboty remontowe i zabezpieczające w budynku Oranżerii”. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęło decyzję o wszczęciu ostatecznych kroków formalno-prawnych wobec Generalnego Wykonawcy.

logotypy projektu POIiŚ3

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Rabata barokowa oranżeria_ogrody_wilanowskie_wiosna_2017.jpg

Problemy z realizacją zadania „Roboty remontowe i zabezpieczające w budynku Oranżerii” (artykuł)

„Źle się dzieje w państwie duńskim” – ten, pochodzący z „Hamleta” Williama Szekspira cytat świetnie oddaje aktualny stan wydarzeń, które …

44_oranżeria.jpg

Roboty remontowe i zabezpieczające w budynku Oranżerii (artykuł)

30 października 2017 roku zostanie rozpoczęty remont budynku Oranżerii. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zlokalizowany na północ od pałacu klasycystyczny budynek Oranżerii …