Dojazd
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie znajduje się na terenie Wilanowa w odległości ok. 10 km od centrum Warszawy, na końcu historycznego Traktu Królewskiego prowadzącego od Starego Miasta z Zamkiem Królewskim do rezydencji wilanowskiej.
Współrzędne geograficzne: 52.1651749N, 21.0905084E. Zobacz na Google Maps.
Przydatne informacje:
- Do dyspozycji gości są niestrzeżone parkingi muzeum wzdłuż ul. Cendrowskiego oraz przy Stanisława Kostki Potockiego 6A, wjazd od ul. Vogla – czynne codziennie całą dobę.
- Parking publiczny znajduje się przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 31 i jest zarządzany przez Urząd Dzielnicy Wilanów. Czynny jest codziennie, całą dobę.
- Do Wilanowa można dojechać liniami autobusowymi komunikacji publicznej nr: 116, 130, 131, 139, 163, 164, 180, 200, 251, 264, 317, 339, 379, 519, E-2. Aktualne rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
- Kasa znajduje się w żółtym domku na przedpolu pałacu.
Polecane

Warto zobaczyć w muzeum – plan
Na co wzrócić uwagę, zwiedzając pałac wilanowski? Którym wnętrzom i dziełom sztuki szczególnie się przyjrzeć? Gdzie odnaleźć cenne obiekty związane …

Co można zobaczyć w pałacu
Kiedy w 1676 r. Jan Sobieski przyjął godność królewską i jako Jan III zasiadł na tronie, siedzibą jego dworu stał …

Co można zobaczyć w parku
Od powstania królewskiej rezydencji w Wilanowie przywiązywano dużą wagę do wyglądu jej otoczenia. Choć kształtowano ją zawsze zgodnie z obowiązującą...

Dzieje rezydencji
Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

Przewodnik po Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Kieszonkowy przewodnik po historycznej rezydencji królewskiej, pałacu, ogrodach i parku, z licznymi ilustracjami i przykładami dzieł sztuki udostępnianych w muzeum oraz barwnymi opisami życia jego dawnych mieszkańców, poczynając od króla Jana III, jego rodziny i służących mu artystów.