Muzea jutra | „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji” | zapis debaty
22 marca 2022 r. odbyło się spotkanie ekspertów, realizowane w ramach projektu „Muzea jutra”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Debata „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji”, współorganizowana przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, była już czwartą w cyklu pięciu paneli poświęconych aktualnym wyzwaniom stojącym przed instytucjami kultury. Wydarzenie w formule online było udostępnione na portalu Facebook.
Debata „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji”
Podczas debaty „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji” poruszone zostały zagadnienia dominujących w muzeach stylów zarządczych oraz oddziaływania sposobu i jakości komunikacji na naszą pracę. Poruszaliśmy kwestię pracy w trybie zdalnym, jej jakości i wpływu na relację w zespołach. Dyskusja obejmowała również narzędzia komunikacyjne – ich potencjał i ograniczenia.
W spotkaniu prowadzonym przez Dorotę Warakomską udział wzięli:
- dr Antoni Bartosz – dyrektor Muzeum Etnograficznego w Krakowie,
- Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
- Monika Klonowska – psycholożka i trenerka,
- Alicja Knast – dyrektorka Muzeum Narodowego w Pradze,
- Katarzyna Liwak-Rybak – kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Warszawy.
Wydarzenie w formie online można było śledzić na portalu Facebook na profilach Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania:
Projekt „Muzea jutra”
Projekt „Muzea jutra” to przedsięwzięcie czerpiące z doświadczeń i rozwijające oddolną inicjatywę pn. „Muzealnicy rozmawiają”, która wynikła z potrzeby wymiany informacji i doświadczeń związanych ze zmienną sytuacją pandemiczną w marcu 2020 roku i koniecznością odnalezienia się w niej instytucji muzealnych.
Punktem wyjściowym spotkań jest próba zastanowienia się i debaty nad tym, jak będzie wyglądała rzeczywistość postpandemiczna. Jaka będzie kondycja człowieka i społeczności i czy wpłynie to na priorytety, oczekiwania i potrzeby publiczności muzealnej? Jaką postawę wobec istotnych zmian i wydarzeń społecznych powinny przejawiać muzea? I w końcu najistotniejsze pytanie – czy muzea będą w stanie odnaleźć się w nowych realiach?
Organizatorzy: Stowarzyszenie Muzealników Polskich i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Polecane

Zaplanuj swój rok z ECHOCAST
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową na rok 2022 w ramach programu ECHOCAST Polska. Przygotowaliśmy cykl spotkań, szkoleń i …

Program ECHOCAST Polska
Program ECHOCAST Polska powstał w 2015 r. w celu aktualizacji materiałów ECHOCAST i dla zapewnienia wysokiej jakości szkoleń dzięki systematycznym pracom nad materiałami, szkoleniom i superwizji trenerów oraz certyfikacji. ECHOCAST to program i materiały szkoleniowe wypracowane w wyniku międzynarodowego projektu, w którym uczestniczyły instytucje kultury i ośrodki uniwersyteckie z różnych krajów europejskich. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie aktualizuje, modyfikuje i rozwija owe materiały. Prowadzi również szkolenia trenerskie, organizuje egzaminy i wydaje certyfikaty.

Edukacja historyczna w Rzeczypospolitej
„Historia magistra vitae est” – sentencja Cycerona z jego dzieła „O mówcy” jest idealnym odzwierciedleniem stosunku szlachty zamieszkującej Rzeczpospolitą Obojga …