Warsztaty przyrodnicze
Tajemniczy ogród (6–9 lat)
– gra terenowa
– zajęcia plenerowe
Jaką tajemnicę kryje w sobie ogród krajobrazowy? Odkryjemy ją podczas gry terenowej! Wyposażeni w mapy będziemy poszukiwać przyrodniczych ciekawostek ogrodu krajobrazowego, a zebrane informacje pomogą nam dotrzeć do tajemnicy, którą skrywa wilanowski park angielsko-chiński.
Świat filtrującej dafni (10–15 lat)
– zajęcia plenerowe
Dlaczego woda zmienia kolor? Czym jest cyklomorfoza? Gdzie żyją dafnie? Czy wodny skorpion jest niebezpieczny? Co to jest pH? Zapraszamy na niesamowity warsztat poświęcony mikroorganizmom wodnym! Podczas zajęć wyposażeni w filtr wodny, mikroskopy i pH-metry zbadamy właściwości fizyko-chemiczne Jeziora Wilanowskiego i nauczymy się rozpoznawać jego drobnych mieszkańców.
Pszczoły z wąsem (8–19 lat)
– zajęcia sezonowe (1 kwietnia–30 września 2020 r.)
– zajęcia plenerowe
Przekonajmy się, jak fascynujące może być życie pszczół! Kto sprawuje władzę w ulu? Czy pszczela królowa nosi koronę? Czy pasiaste owady mają wąsy? Czy jedynym pożytkiem z pracy pszczół jest miód? Zajrzymy do sześciokątnych komnat i przyjrzymy się temu, co się tam magazynuje. Dowiemy się, czym jest bartnictwo i zgłębimy jego tajniki. A jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, uzbrojeni w profesjonalny sprzęt pszczelarski wybierzemy się do pałacowej pasieki Ule Króla, aby stanąć oko w oko z rojem!
Oferta obowiązuje w roku 2020.
______________________________________________________________________
Bilety:
t: 22 544 28 50 (pon.–pt., godz. 9–16)
m: bilety@muzeum-wilanow.pl
Polecane

Wieści z parku - blog przyrodniczy (artykuł)
Kiedy najlepiej odwiedzić park w Wilanowie? Jesienią, gdy przybierze królewskie barwy złota i purpury? Zimą, gdy gościnnie z północy zawitają …

Lekcje przyrodnicze (artykuł)
W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.

Warsztaty historyczne (artykuł)
Służą pogłębieniu wiedzy w zakresie wybranego tematu. Odbywają się one w sposób stacjonarny (w wybranej sali lub w sezonie w namiocie edukacyjnym rozstawionym w parku lub w sali edukacyjnej w Wozowni). Zależnie od tematu wykorzystują też część ekspozycji muzealnej.

Lekcje historyczne (artykuł)
Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

Torebka wydra (artykuł)
Czy wiesz, że w wilanowskich ogrodach żyła oswojona wydra, która miała na imię Robak? Było to dawno, dawno temu, ale …

„Gdzie jest wydra?” – książka dla dzieci (artykuł)
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą i intrygującą książkę dla dzieci napisaną przez Dorotę Sidor, a wydaną przez wydawnictwo Dwie …